לימודי אירידולוגיה » מכללת שלם ירושלים
לימודי רפואה משלימה

לימודי אירידולוגיה

מסלולי לימוד > ריפוי טבעי > אירידולוגיה

לימודי אירידולוגיה | מידע כללי

אירידיולוגיה היא שיטת אבחון באמצעות גלגל העין. שיטת אבחון זו אומנם גובשה בצורתה המודרנית באירופה, אולם ניתן לפגוש בה בתרבויות עתיקות אחרות ברחבי העולם וגם במקורות היהודים המתייחסים רבות לעין כאל בבואה המשקפת את אישיות האדם, יכולותיו, תכונותיו ומצב בריאותו הן במישור הפיזיולוגי והן הנפשי.

"...אמר להם צאו וראו איזוהי דרך ישרה שידבק בה האדם. רבי אליעזר אומר עין טובה..." (מס' אבות)

היהדות מלמדת אותנו להסתכל על החיים בצורה חיובית מתוך אמונה בה' שהכל לטובה, העין וצורת ההתבוננות שלנו משקפת את מצבנו הנפשי והבריאותי והדרך בה אנו חווים את חיינו מושפעת ישירות מדרך ההסתכלות שלנו.

תורת האירידיולוגיה פועלת מתוך העיקרון ההוליסטי  הסובר כי העין מהווה שער לנפש המחיה את הגוף, דרכה ניתן לראות את מצבו הבריאותי והנפשי של האדם. השיטה מקשרת אזורים בקשתית העין לאזורים בגוף באמצעות מפות קשתית, ומאפשרת אבחון בעיות או רגשות העלולות להתפתח למחלה.

האבחון מתבצע באמצעות תשאול הנבדק לפני ביצוע הבדיקה בקשתית העין. הגדרת הבעיה נקבעת בהתאם לבעיות עליהן סיפר המטופל ובהתאם לתצפיות שמבצע האירידיולוג בקשתית העין בעזרת פנס או מכשיר אופטי.

כיום נחשבת האירידיולוגיה לכלי אבחוני ראשוני במעלה החיוני לכל המטפלים בכל תחומי הרפואה המשלימה.

חשוב לציין שאירידיולוגיה כשלעצמה הינה שיטת אבחון בלבד אך אירידיולוגים יכולים להמליץ על שיטות ודרכי טיפול המתאימות ביותר למטופל לפתרון בעיותיו.

צוות המרצים

אליאל רוטנמר
מומחה באירידיולוגיה, תזונה טבעית, צמחי מרפא, עיסוי הוליסטי , רפלקסולוגיה מתמחה בטיפול רפואה משלימה בחולי סרטן. מעביר סדנאות בנושא רפואה משלימה ואורח חיים בריא

מועדי פתיחת קורס אירידולוגיה

סמסטר קורס מועד פתיחה
חורף קורס ערב נשים נוב/16 משוער
י"ד אלול (5/9)
מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54