לימודי ליווי התפתחותי שיטת שלהב Child'Space » מכללת שלם ירושלים
לימודי רפואה משלימה

לימודי ליווי התפתחותי שיטת שלהב Child'Space

מסלולי לימוד > טיפול במגע > ליווי התפתחותי שיטת שלהב Child'Space

לימודי ליווי התפתחותי שיטת שלהב Child'Space | מידע כללי

קורס ליווי התפתחותי, בשיטת שלהב-Child'Space, מבוסס על מחקר מדעי, בו הוכח כי תינוקות זקוקים למגע וכי גרייה מכוונת משדרגת את הפוטנציאל ההתפתחותי של התינוק ואת תפקודו הרגשי, האינטלקטואלי והבריאותי.
המגע מפתח את בטחונו העצמי של התינוק ובונה את אישיותו. השיטה הרב תחומית, אף יעילה מאוד לטיפול בתינוקות בעלי לקויות.

שיטת שלהב Child'Space מבוססת על הצורך בגירוי כל המערכות של התינוק בתקופת ההתפתחות המואצת בשנות חייו הראשונות, כדי לעודד תיאום ביניהן. השיטה מעודדת התערבות מבוקרת של גירוי מערכות אלו.

הקורס הייחודי, במכללת שלם, מלמד את השפה ההתפתחותית וכן מגוון פעילויות המעודדות למידה וקשר מוקדם בין ההורה והתינוק. השיטה מתמקדת בקשר רב מערכתי בין התפתחות מוטורית להתפתחות רגשית, חברתית וקוגניטיבית. 

שילובם של ההורים בתהליכים התפתחותיים אלו מהווה מרכיב מרכזי בעבודה עם התינוק וההדרכה מכוונת אותם להעמקת הקשר איתו תוך כדי הטיפול.

הידע הנרכש במהלך הקורס מהווה בסיס משמעותי לבניית תוכנית עבודה עם ילדי גן ובית ספר. ליווי התפתחותי הוא מקצוע ייחודי, המבוקש במעונות יום, בגני ילדים, ובמסגרות פרטיות.

 

 

צוות המרצים

אורה אברהם

מורה מוסמכת לשיטת פלדנקרייז, תנועה וכתב תנועה (עם ותק של כ-30 שנה) ובליווי התפתחותי לתינוקות וילדים בשיטת שלהב. (אסיסטנטית של ד”ר חוה שלהב, מפתחת השיטה).

אורלי גת

מורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז ושיטת שלהב. מרפאה בעיסוק, בעלת תואר שני בריפוי בעיסוק מהאוניברסיטה העברית. מטפלת בשיטת שלהב מזה כעשור. מתמחה בעבודה עם תינוקות ופעוטות בעלי לקויות התפתחותיות, תסמונות ואוטיזם.

רחל פרידסון

מורה מוסמכת בשיטת פלדנקרייז, (מזה כ-2 עשורים)  בין היתר בהשתתפות בפרוייקט שילוב פלדנקרייז בבתי ספר יסודיים. מוסמכת בשיטת שלהב ללווי והעשרה התפתחותית לתינוקות והוריהם. עובדת ביישום שיטת שלהב עם תינוקות בשני מעונות נעמת. מומחית בארמותרפיה וצמחי מרפא.

סיליבוס

שנה א'
[1800]
ליווי התפתחותי
300 שעות [50 מפגשים]
[1801]
עבודה מעשית במעון (סטאז')
30 שעות [12 מפגשים]
[9510]
אנטומיה/פיסיולוגיה
112 שעות [38 מפגשים]
סה"כ: 442 ש"ל [100 מפגשים]

נושאי לימוד

ליווי התפתחותי

לימודים תיאורטיים

  • נוירולוגיה התפתחותית, פדיאטריה, תקשורת, פסיכולוגיה התפתחותית, אנטומיה פונקציונאלית, התפתחות השפה, משחק ועוד.
  • רכישת כישורי אבחון וניתוח של השלבים ההתפתחותיים של התינוק.

לימודים מעשיים

  • שיעורי תנועה, המבוססים על שלבי ההתפתחות של התינוק (DME - Developmental Movement Exploration). השיטה נותנת לסטודנטית לחוות בעצמה את כל שלבי ההתפתחות המוטוריים מהרמת הראש ועד הליכה חופשית. התהליך מעמיק את הידע והיכולת של הסטודנטית.
  • הכשרה לעבודה עם הורה ותינוק (כולל הדגמה) בהתאם לשלבי ההתפתחות הנלמדים - החל בתינוקות בריאים, דרך עיכובים התפתחותיים ועד מקרים נוירולוגיים.
  • הכשרה להדרכה בסדנאות להורים ולתינוקות
  • עבודה מעשית עם תינוקות, הן במסגרת הלימודים (פרקטיקום בהדרכת הצוות החינוכי), והן במסגרת ההתמחות (סטאז') במעון יום הקרוב למקום המגורים. 

תעודות

שנה א'

לבוגרות הקורס תוענק תעודה מטעם ד"ר חוה שלהב ומכללת שלם. סיום הקורס מאפשר עבודה במעונות ויצ"ו, נעמ"ת, פעוטונים, קליניקות פרטיות ובמרכזי Сhild'Space  בעולם.

 

מועדי פתיחת קורס ליווי התפתחותי שיטת שלהב Child'Space

סמסטר קורס מועד פתיחה
חורף קורס בוקר נשים נוב/17 משוער
קיץ קורס ערב נשים פבר/18 משוער
כ"ד תמוז (18/7)
מכללת שלם | לימודי רפואה משלימה ברוח היהדות | יפו 224 ירושלים, בניין התחנה המרכזית | 1-700-50-54-54